Historie klubuKontaktyKlubové AkcePlnění lahvíFotogalerieVýcvik 

Základní kurzy                             Speciálni kurzy                               Kurzy pro děti


Náš klub je členem Svazu potápěčů české republiky, který je národní federací CMAS a proto potápěčský výcvik probíhá podle standartů této organizace.

     Světová potápěčská konfederace CMAS - Confédération Mondiale des Activités Subaquatiques (též World Diving Federation) byla založena v roce 1959 v Monaku a jejím prvním předsedou se stal Jacques Yves Cousteau.

     CMAS je nezisková organizace striktně civilního charakteru. Cílem CMAS je rozvoj a podpora všech vhodných prostředků k poznání a ochraně podvodního světa a provozování vodních a podvodních sportů a aktivit. CMAS je nevládní organizace, je oficiálně uznávána UNESCO (United Nations Educational Scientific and Cultural Organisation), je členem U.I.C.N. (Union Internationale pour la Conservation de la Nature), W.W.F. (World Wildlife Fund) a mnoha dalších celosvětových sportovních organizací.

     Dnes CMAS sdružuje 118 členských organizací (potápěčských svazů, federací a jiných) z 81 zemí všech kontinentů celého světa se členskou základnou více jak 8,5 milionů potápěčů.

     V květnu krizového roku 1968 byl ustaven Svaz potápěčů Československa a následně se ČSSR stala 46. členskou zemí CMAS.    Po naší „povedené“ revoluci se tato organizace přejmenovala na Svaz potápěčů České republiky a dělí se na Svaz českých potápěčů a Svaz potápěčů Moravy a Slezska.
 

    Potápěčský výcvik vede:

    Ing. Jiří Šejba - Instruktor CMAS I** č. 168

                       - Instruktor CMAS potápění dětí

                       - Instruktor potápění pod ledem SPČR

                       - Instruktor použití kyslíku pro první pomoc při potápěčských nehodách

                       - Instruktor CMAS Advanced Nitrox

                       - Instruktor CMAS Advanced Trimix

                       - Instruktor CMAS Scooter diving

                       - tdisdi Wreck Diver

                       - IANTD SCR Tres Presidentes Rebreather Diver

                       - NAUI CAVE diver

                       - IANTD CCR HammerHead diver

                       - IANTD CCR Liberty diver

                       - IANTD CCR Normoxic Trimix diver

                       - předseda pot. klubu Nautilus

 

     Výcvik je prováděn v souladu s platnými bezpečnostními směrnicemi SPČR a jednotlivé potápěčské kvalifikace jsou získávány podle výcvikových směrnic SPČR.

     V rámci tohoto výcviku je možné získat potápěčské kvalifikace CMAS od obyčejného „ochutnání vody“ až po potápěčského profesionála.